1. صفحه اصلی
  2. >>
  3. بهترین کارخانه سازه فلزی
  4. >>
  5. کارخانه سازه فلزی
                                               انتخاب کارخانه سازه فلزی

کارخانه مناسب باید دو فاکتور مهم و اساسی داشته باشد .

اولین فاکتور مهم داشتن پیشینه مناسب و اخلاق حرفه ای می باشد.

این موضوع بسیار مهم  است !

کارخانه ای که کیفیت را فدای کمیت نکند و پایبند اخلاق حرفه ای بوده و در تولید قطعات با کیفیت ، کوتاهی نکند.

تشخیص و شناسایی این کار ، کار سخت و پیچیده ای نیست!

صرفا با استعلام از کارفرمایان قبلی که مشتری آن برند یا کارخانه بودند و پروژه خود را توسط آنها ساخته اند و بررسی و در صد رضایت آنها ، و یا مهندسین نظارت جوش که با آن کارخانه پروژه های زیادی را به اتمام رسانده اند و از کیفیت کار آنها مطلع هستند ؛ بهترین راه برای تشخیص عملیات فوق می باشد.

( در گذشته مدیریت کارخانه های مطرح  و با اصالت اسکلت فلزی بدست صاحبان و بنیانگذاران آنها بوده ، اما با گذشت زمان مدیریت آن مجموعه به دست اشخاص دیگری رسیده است که بعضا دیده شده آن برند از ارزش های قدیمی خود فاصله گرفته است. به همین دلیل استعلام دقیق از گذشته و حال کارخانه امری مهم است.)

دومین فاکتور مهم داشتن فضای کافی و تجهیزات و امکانات جهت ساخت سازه فلزی با کیفیت می باشد.

کارخانه ها برای تولید محصولات با کیفیت نیاز به تجهیزات و ماشین آلات به روز و نیروی کار آموزش دیده دارند. از این رو یکی از مولفه های مهم در انتخاب کارخانه مناسب برای ساخت سازه فلزی این مهم می باشد.

یکی از دلایلی که ما معتقد هستیم این فرآیند باید به درستی انجام شود این است که شاید به هر دلیل طی این پروسه  کوتاهی صورت گیرد و پای یک کارخانه دار سود جو به پروژه شما باز شود و ضمن اینکه آسیب های جبران ناپذیری (توسط کم کاری هایی که در جلسات حضوری تشریح خواهیم نمود) به سازه شما وارد خواهند کرد ، یا رفتار های غیر حرفه ای باعث نارضایتی شما از این صنف خواهد شد و در آینده در پروژه های آتی خود ممکن است شما سازه بتنی را جایگزین سازه فلزی نمایید!

از این رو نکات بسیار مهمی برای این بخش آماده شده که طی جلسه حضوری به اطلاع تیم محترم کارفرما انتقال داده می شود تا ریسک های این بخش را به حداقل ممکن برسانند.

اما سوالاتی که ممکن است در ذهن مخاطبان این بخش وجود داشته باشد:

1- آیا کارخانه ای که قدمت بسیار زیادی در این صنعت  دارد حتما باید ارزیابی شود؟

2- آیا کارخانه هایی که قیمت پایین تری نسبت به سایرین ارائه می نمایند می توانند قطعات با کیفیت تولید نمایند؟

3- اگر شرکتی یا برندی تبلیغات بسیاری انجام داده می تواند گزینه مناسبی برای انتخاب شرکت نهایی باشد؟

4- اگر به مشتریان قدیمی کارخانه دسترسی نداشتیم چطور می توانیم کارخانه ر ا ارزیابی نماییم ؟

5- چطور می توانیم کارخانه مناسب را شناسایی کنیم؟

6- آیا شما کارخانه مناسب برای ساخت پروژه ما دارید؟

پاسخ این سوالات و سوالات دیگر را فقط در جلسه حضوری می توانیم تشریح نماییم. در صورتیکه قصد ساخت سازه فلزی دارید و در انتخاب کارخانه سازنده مناسب تردید دارید وارد صفحه مشاوره رایگان شوید تا کارشناسان به همه سوالات شما پاسخ دهند.

ممکن است به مطالب زیر هم علاقمند باشید

ساخت سازه فلزی

اگر علاقمند به آشنایی با فرآیند تولید اسکلت فلزی هستید می توانید با صرف چند دقیقه ، اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید

برشکاری

عملیات برشکاری آهن (در شکل رو به رو ورق آهنی خام موجود است) توسط دستگاه رو به رو که با مخلوط اکسیژن و گاز همراه است انجام می شود . به این روش برشکاری به روش گرم گفته می شود. بعد از برشکاری آنها به شکل تسمه اهنی که در شکل زیر نشان داده شده ، آماده استفاده در مراحل بعدی ساخت اسکلت فلزی می شود.

البته یک روش دیگر برای برش ورق های آهنی وجود دارد که برای برش ورق های آهنی با ضخامت کم قابل استفاده است و با گیوتین انجام می شود که به آن برش سرد می گویند.

برش گرم ورق آهنی

برشکاری آهن با دستگاه

ورق آهنی تسمه شده

ورق آهنی تسمه شده

تسمه سازی و مونتاژ

برای افزایش طول تسمه های آهنی ، در مرحله تسمه سازی آنها را به هم جوش می دهند تا به شکل قابل استفاده که در نقشه های اجرایی خواسته شده آماده شوند .

در مرحله مونتاژ تسمه ها طبق نقشه های اجرایی با زاویه های خواسته شده در نقشه ، نسبت به یکدیگر قرا میگیرند و اشکال رو به رو بوجود می آید.

تسمه سازی و مونتاژ

مونتاژ قطعات تسمه سازی شده

مونتاژ اولیه قطعات فلزی

نمای نزدیک قطعات در حال مونتاژ

جوشکاری با الکترود دستی ( روش SMAW )

جوشکاری قوس الکتریکی با الکترود پوشش دار (Shielded Metal Arc Welding – SMAW) یا به اختصار جوشکاری الکترود دستی، یکی از قدیمی ترین و پرکاربردترین فرآیندهای جوشکاری بوده، اغلب به صورت دستی انجام می شود و به شکل گسترده در صنایع مختلف و اغلب به منظور جوشکاری فولادهایی با ضخامت بیش از 3 میلی متر مورد استفاده قرار می گیرد.

در این فرآیند حرارت حاصل از قوس الکتریکی ایجاد شده مابین الکترود مصرفی و قطعه کار، باعث ذوب و ایجاد اتصال می شود. جریان مورد نیاز جهت این نوع فرایند جوشکاری می تواند مستقیم (DC) یا متناوب (AC) باشد. الکترود مصرفی شامل هسته ای فلزی است که با موادی دارای خواص مختلف پوشانده شده است. سوختن بخشی از پوشش الکترود موجب ایجاد دود شده که از یک طرف وظیفه محافظت از حوضچه مذاب را برعهده داشته و از سوی دیگر با جذب تشعشعات مضر قوس، جوشکار را محافظت می نماید. بخش دیگر پوشش نیز با ورود به حوضچه مذاب و جدب ناخالصی ها، در قالب سرباره به محافظت از فلز جوش تا هنگام سرد شدن ادامه می دهد.

جوشکاری با الکترود دستی

جوشکاری با الکترود دستی

تشریح جوشکاری با روش الکترود دستی

تشریح عملکرد جوشکاری با الکترود دستی

جوشکاری با روش گاز محافظ ( روش GMAW )

جوشکاری قوسی با گاز محافظ (GMAW) که به جوشکاری CO2 نیز معروف است، در این جوشکاری قوس الکتریکی میان الکترود مصرفی و قطعه کار تشکیل می شود. حرارت ناشی از قوس باعث ذوب نوک الکترود و قطعه کار، تشکیل حوضچه مذاب و پس از انجماد جوشکاری صورت می پذیرد. گاز محافظ از طریق تورچ یا گان جوشکاری همواره به همراه الکترود مصرفی به منطقه جوش اضافه می شود تا از ورود آلاینده های موجود در هوا به حوضچه مذاب جلوگیری کند.

فیلم جوشکاری به روش محافظت با گاز

جوشکاری به روش گاز محافظ

جوشکاری به روش گاز محافظ یا CO2

تشریح جوش co2

تشریح عملکرد جوشکاری به روش گاز محافظ یا CO2

تمیزکاری و رنگ

در مرحله تمیزکاری تمام آلودگی ها و مواد زاید نظیر خال جوشها یا قطعات اضافه کمک و هر چیزی که به قطعه نهایی متصل شده باشد را جدا کرده و تمیزکاری میکنند تا قطعات آماده رنگ کاری شوند.

در مرحله رنگ کاری قطعات با رنگ درخواستی از طرف تیم کارفرمای محترم ( با توجه به محل نصب قطعات درجه رطوبت و آب و هوا و … ) با ضخامت های خواسته شده رنگ آمیزی شده و آماده بارگیری  به محل نصب می شوند.

سند بلاست و تمیزکاری

تمیزی کاری قطعات

رنگ آمیزی سازه فلزی

رنگ کاری قطعات آماده

کلمات کلیدی : کارخانه سازه فلزی ، سازه فلزی ، اسکلت فلزی ، کارخانه اسکلت فلزی ، جوشکاری ، مشاور سازه ، کارگاه جوشکاری ، کارخانه جوشکاری

13 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Phone icon
09361010048
مشاوره رایگان
WhatsApp icon
09128041539